0.532.292 35 75 / 0.532.322 14 12   

Sıkça Sorulan Sorular

 • Soru: Dedektör Derinlikleri nedir

  Dedektör arama derinliğini etkilen bir çok sebep ve unsur vardır.  Toprak maden ve Mineral yapısı en büyük etkendir. Daha sonra hedefin toprakta kalma süresi ve hedefin  cinsi derinliği etkileyen sebepler olarak gelebilir. Ayrıca hedefin toprak altında duruş şeklide derinliği etkileyecektir.

 • Soru: Hangi Dedektör en iyi dedektördür ?

  En iyi dedektör kullanımı basit olan, iyi bir toprak balans ayarı yapma özelliğine sahip olan dedektördür. Pahalı dedektör iyi dedektör demek kesinlikle değildir.

 • Soru: Nerelerde arama yapabilirim ?

  Sit alanı (Tarihi  Eser Alanı) olmayan, başkasına ait olmayan arazilerde sadece dedektör ile arama ve tespit amaçlı arama yapabilrisiniz. Kazı yapmanız alıncak izin ile olabilecektir. Unutulmamalıdır ki her Türk vatandaşı 2863 nolu define arama yönetmeliği ile Resmi merciden alıncak  kazı ve araştırma izni ile arama ve kazı yapabilecektir. 

 • Soru: Dedektör Almak İzne Tabimidir ?

  Dedektör almak ruhsata veya izne tabi değildir. Ancak kazı yapmak için yerel makamlardan ruhsat almak gerekmektedir. Dedektör alırken faturası alınmalıdır. Dedektör almanım hiçbir kanuni yaptırımı yoktur. 

 • Soru: Sahte Dedektör Nasıl Anlaşılır ?

  Türkiye ve dünya dedektör marketinde çok fazla sahte dedektör bulunmaktadır. Bu tip sahte dedektör ürünleri orijinali ile ayırt edilemeyecek gibi görünür ancak arazide en basit dedektörden dahi kötü performans gösterir. Dedektör alırken ciddi distribütör firmalardan dedektör alınmalıdır. Azim Dedektör yalnızca prjinal ürün satar, müşteri memnuniyetine önem verir, güvenilirdir, kalitesi ve tecrübeli teknik servisi ile 35 yıldır Türkiye dedektör pazarında en iyi firmalardan biridir.